vārtu automātika piemērs vārtiem

Vārtu automātikas darbības princips

Kā darbojas vārtu automātika? Un kā notiek automātisko veramo vārtu atvēršana un aizvēršana?


Automātiskie vārti un tiem paredzētā vārtu automātika ir ļoti ērts risinājums, kas nodrošina piekļuvi slēgtām zonām, piemēram, noliktavām, privātmājām, garāžām, angāriem. Jebkura veida vārtus ir iespējams aprīkot ar tiem atbilstošiem vārtu automatizācijas risinājumiem. Vārtu automātika ir piemērota gan bīdāmajiem, gan veramajiem vārtiem, kā arī garāžu vārtiem.


Kā darbojas vārtu automātika?

Lai arī kādus vārtus jūs izvēlēsieties automatizēt, vārtu automātika darbosies pēc ļoti līdzīga mehānisma — signāls no vadības ierīces tiek nosūtīts uz vadības bloku, kas savukārt signālu pārraida piedziņas mehānismiem. No turienes informācija tiek nosūtīta iekārtai, kas sāk darbināt vērtni(es). Vārtu automātiskajā vēršanas procesā tiek iesaistīti šādi funkcionāli elementi:


  • tālvadības pults/aplikācijas telefonā;
  • iebūvēts radiouztvērējs ar antenu;
  • vadības bloks (elektromotors);
  • iekārtas, kas paredzētas impulsu pārraidei.

Kā notiek automātisko veramo vārtu atvēršana un aizvēršana?


Veramie vārti ir ļoti populāra izvēle gan rūpniecisko un tirdzniecības teritoriju, gan privāto teritoriju īpašnieku vidū, pateicoties šo konstrukciju augstajai uzticamībai, vienkāršajai apkopei un ilgmūžībai.

Veramo vārtu konstrukcija — vārtu vērtnes ir piestiprinātas pie stabiem. Rotāciju veic divi piedziņas sistēmas elektromotori, kas ir piestiprināti pie vērtnēm. Veramie vārti var vērties gan uz iebraucamās teritorijas iekšpusi, gan ārpusi. Pastāv dažāda veida automatizācijas risinājumu modeļi, kas atšķiras pēc tehniskajām īpašībām, piemēram, pēc iespējamā noslodzes līmeņa. Tehniskās īpašības lielākoties atšķiras pēc tā, kāda tipa vārtus paredzēts izmantot, kāds ir vērtņu platums, kopējais vārtu svars utt. Pastāv modeļi, kas ļauj atvērt vārtus tikai uz iekšu, un ir tādi risinājumi, kas ļauj tos atvērt gan uz iekšu, gan uz āru. Turklāt var izvēlēties tādas ierīces, kas paredzētas tikai vārtiem ar vienu vērtni vai arī divviru vārtiem.


Kā notiek automātisko bīdāmo vārtu atvēršana un aizvēršana?


Bīdāmo vārtu konstrukcijas visbiežāk sastāv no vienas vērtnes, kas norobežo visu iebraucamās daļas ejas platumu. Šīs vērtnes pārvietošana tiek veikta, izmantojot vienu elektrisko piedziņu. Tā pārvietojas no žoga iekšējās puses vai telpas sienas, lai iebrucēji nevarētu atspējot piedziņu un ietekmēt vadību. Protams ir padomāts arī par maksimālu drošību, ko nodrošina motorā integrēta slodzes jūtības funkcija, kas momentāli pārtrauks vārtu vēršanu sajūtot šķērsli. Ja piedziņai nav strāvas padeves, vārtus var viegli atvērt vai aizvērt manuāli.


Vārtu automātika — mūsdienīgs risinājums paaugstinātam komfortam


Mūsdienās vārtu konstrukcijām ir ļoti nozīmīga loma, jo vārti veic ne tikai aizsargfunkciju, bet arī kalpo kā teritorijas dekora elements. Lai padarītu vārtu lietošanu komfortablāku, tos aprīko ar mūsdienīgiem vārtu automatizācijas risinājumiem. Šobrīd ražotāji piedāvā plašas vārtu automatizēšanas iespējas, pateicoties kurām vārtus ir iespējams vērt vaļā nevis manuāli, izkāpjot no automašīnas vai izejot no mājās, bet attālināti, izmantojot tālvadības pulti vai aplikāciu viedtālrunī. Tādā veidā jūs varat atvieglot savu dzīvi, padarīt to drošāku un komfortablāku.


Mūsu speciālisti vienmēr ir jūsu rīcībā, lai ieteiktu jūsu vārtiem piemērotākos automatizācijas risinājumus.